Menu

نیش خند

نیش خند دونی

میدان فردوسی

میدان فردوسی/ اکبر اکسیر


به عمران صلاحی _رخش، گاری کشی می کند _ رستم ، کنار پیاده رو سیگار می فروشد _ سهراب ، ته جوب به خود می پیچد _ گرد آفرید ، از خانه بیرون زده _ مردان خیابانی ، برای تهمینه بوق می زنند _ ابوالقاسم ، برای شبکه ی سه سریال جنگی می سازد وای......
میمون ها

میمون ها/ اکبر اکسیر


بعد از نیوتون سیب های زیادی به زمین افتاد که هیچ کدام جاذبه نداشت استادان زیادی در کرج باغ سیب خریدند اما افتادن سیب را نگرفتند! خدا رحمت کند پدر میمونی که ، داروین را کشف کرد راستی اگر نیوتون نبود سیب وانت این همه گران نبود بود ؟
آقای پارکر

آقای پارکر / اکبر اکسیر


با عرض معذرت من یک شاعر شهرستانی ام کمی تا قسمتی خجالتی از همه بدتر لهجه هم دارم برای چاپ یک شعر هر ماه تلفنمان قطع می شود در کنج خانه می مانم هی شعر می تنم از در و دیوار مجلات بالا می روم پشتک و وارو می زنم خودم از خودم عکس می گیرم ...
بازیافتی

بازیافتی/ اکبر اکسیر


پدر وقتی مرد مادر تمام کاغذپاره ها کتاب و مجلات و روزنامه ها را توی گونی کرد و داد سپور محله روزنامه های آن روز نوشتند: من پسرهمان سپوری هستم که این کاغذپاره ها به دستش افتاد حالا من مانده ام و این معما: پدرم شاعر بود یا سپور؟  
دیازپام..

دیازپام../ اکبر اکسیر


وای که من چقدر دلم می خواهد هدایت بشوم! افسوس،که روستایمان -لوله کشی گاز نشده است! راستی سگ ولگرد، هدایت را گاز گرفت یا هدایت...؟ رادیو می گفت: این روزها پاریس،جان می دهد برای جان دادن! !رادیو را ببند دارم بدجوری نشت می کنم!
تیروئید

تیروئید/ اکبر اکسیر


یونسکو ماهی احسان می کند یونس، در شکم ماهی نشسته است و قانونی برای مردم افغان -تایپ می کند این روزها تیروئیدم خیلی کم کار شده است! امان از دست یُدهای بی نمک!  
پوست مدرن...

پوست مدرن.../ اکبر اکسیر


چه با نمک شده ام دیروز کهنه های پدر می پوشیدم امروز کهنه های پسر! مرا به نمکی بدهید و در ازای آن یک سطل زباله بگیرید راستی، کی پست مدرن می شویم؟

دید مردی کنار یک جاده یک زبان دراز،افتاده   آن زبان را که دید، حیرت کرد چه زبانی! زبانزدِ زن و مرد   نسبتاً یک زبان سرخ و رَسا سه وجب طول و یک وجب پهنا   چاپ گردیده بر اِتیکِتِ او «وزن خالص:دوازده کیلو»   م...

اين همه نقل و قند و شيريني مي بري سوي لانه با شادي شکلات و کلوچه و کشمش لانه ات شد شبيه قنادي جاي نقل و نبات مي خوردي سبزي و کاهو و کلم اي کاش! اين رژيم غذا مناسب نيست مورچه فکر قند خونت باش!  
اسب از نسكافه نوشي اسب شد

اسب ها در ابتدا خر بوده اند بلكه از خر نيز خرتر بوده اند   اسبها خرهاي پررو بوده اند اهل غوغا و هياهو بوده اند   اسبها كه قوم و خويش قاطرند اهل تبليغات و عكس و پوسترند   آدمي وقتي كه پررو ميشود گاه اسب و گاه يابو ميشود  ...
صفحه 4 از 15ابتدا   قبلی   1  2  3  [4]  5  6  7  8  9  10  بعدی   انتها   

اینجا کجاس؟!

از من بپرس !!!

بگرد!